A megújuló iskoláért
HEFOP-3.1.3-05/1.-2005-10-0387/1.0

Batsányi János Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Csongrád

Projektleírás

Kezdőlap
Megvalósítók
Projektleírás
Belső Továbbképzések

„A Megújuló iskoláért” című (Hefop 3.1.3) nyertes pályázatunk révén tárgyi eszközeink fejlesztése, pedagógusok módszertani megújulását elősegítő belső és külső továbbképzése, új oktatási módszerek bevezetése és elterjesztése valósul meg.

Minderre két év alatt 18 millió Ft fordíthatunk.

A pályázat célja: a kompetencia alapú oktatás bevezetése, a pedagógusok módszertani kultúrájának informatikai tudásának megújítása 120 órás akkreditált, valamint tantestületi belső továbbképzéseken keresztül. A pályázat révén az iskolába kerülő korszerű eszközök (hordozható és, kézi számítógépek, aktívtáblák, valamint a csoportmunkára, differenciált foglalkoztatásra alkalmas teremberendezések beszerzése is. Mindettől tanulóink motiváltságának erősödését, és a kulcskompetenciák fejlődését várjuk.

A projektben közvetlenül érintettek:

  • Intézményvezetés részéről: Fábián György és Tábori Levente
  • Projektvezetés: Vargáné Török Ágnes és Giliczéné László Kókai Mária
  • Matematikai logika kompetenciaterületen: Pappné Hajas Ibolya
  • Szövegértés, szövegalkotás kompetenciaterületen: Lovas Laura
  • Idegen nyelv: Bíró Edit (német nyelv) és Leirerné Katona Ágnes (angol nyelv)
  • Életpálya építés: Borda Zsolt és Tábori Levente
  • IKT: Gilicze Tamás

Az iskolavezetés 60, a megvalósítók 120 órás módszertani, szervezetfejlesztési, és IKT használatára felkészítő továbbképzéseken vesznek részt. Az itt megszerzett tudásukat belső továbbképzéseken osztják meg közvetlen munkatársaikkal.

A 2006/07-estanévben a kompetencia alapú oktatás Sulinova által kidolgozott programcsomagjait azok belépési pontjain vezetjük be, így iskolánkban közvetlenül az 5. és 9. évfolyam, valamint a 8.f és 10ny. osztályok érintettek.

A projekt célja a jó gyakorlatok, a korszerű technológia ésszerű alkalmazása, a hatékonyabb tanulási módszerek széles körű elterjesztése, így ezeket az iskola valamennyi pedagógusa és tanulója számára elérhetővé tesszük.

A 2007/08-as tanévben sikeresen valósítottunk meg egy több komponensből álló belső továbbképzési tervet, valamint a tantestület 48 tagja 30 órás akkreditált továbbképzésen vett részt a projekt keretében. Mindennek köszönhetően a kompetencia alapú oktatás módszereivel, a projekt során az iskolába kerülő új IKT eszközökkel, valamint az SDT és a Sulinovaadatbankban elérhető programcsomagokkal a teljes tantestület megismerkedett.